Menu
Kampprogram
Februar 2023
10.
fredag
17.30
Aalborg KFUM
Omklædning 1
-
Kvinder
U16
U16 Piger Liga 2 / Træningskamp • Træningskamp
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Kunstbane 11-mands
LKB/Gistrup
Omklædning 2
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Kunstbane 11-mands
10.
fredag
19.10
Aalborg KFUM
Omklædning 3
-
Herrer
U17
U17 Drenge Liga 2 / Træningskamp • Træningskamp
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Kunstbane 11-mands
Hornbæk SF
Omklædning 4
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Kunstbane 11-mands
11.
lørdag
10.30
Aalborg KFUM
Omklædning 5
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 4 (2010) 11M - Vinterturnering • Pulje 93
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Kunstbane 11-mands
Aalborg Chang
Omklædning 6
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Kunstbane 11-mands
11.
lørdag
14.00
Aalborg KFUM
Omklædning 4
-
Herrer
Senior
Herre Serie 1 / Træningskamp • Træningskamp
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Kunstbane 11-mands
Hadsund B
Omklædning 3
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Kunstbane 11-mands
12.
søndag
10.30
Aalborg KFUM
Omklædning 3
-
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 2-3 (2010) 11M - Vinterturnering • Pulje 125
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Kunstbane 11-mands
Støvring IF
Omklædning 4
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Kunstbane 11-mands
12.
søndag
12.15
Aalborg KFUM (L3) (2)
Omklædning 1
-
Kvinder
U14
U14 Piger Liga 2-3 (2009) 11M - Vinterturnering • Pulje 116
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Kunstbane 11-mands
IF Skjold Sæby (L3)
Omklædning 2
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Kunstbane 11-mands
12.
søndag
14.00
Aalborg KFUM
Omklædning 3
-
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 2-3 (2008) 11M - Vinterturnering • Pulje 111
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Kunstbane 11-mands
Brønderslev IF
Omklædning 4
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Kunstbane 11-mands
12.
søndag
16.00
Aalborg KFUM
Omklædning 1
-
Kvinder
U18
U18 Piger Liga 2 (2005-06) 11M - Vinterturnering • Pulje 106
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Kunstbane 11-mands
Vejle B
Omklædning 2
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Kunstbane 11-mands
12.
søndag
17.45
Aalborg KFUM
Omklædning 6
-
Herrer
Senior
Herre Serie 3 / Træningskamp • Træningskamp
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Kunstbane 11-mands
Sønderup/Suldrup IK Frem
Omklædning 7
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Kunstbane 11-mands
Klubnyt 03. februar kl. 09:09
Jubilæums Fondens Lederpris: Kim Krog
Klubnyt
03. februar kl. 09:07 Poul Rasmussens Fighter Pokal: Malene Rønn
Klubnyt
03. februar kl. 09:05 Nordjyske Banks Lederpris: Malene Balle
Klubnyt
30. januar kl. 12:26 Årets leder - Carl Emil Pokalen: Torben Dissing
Klubnyt
30. januar kl. 12:07 Årets Frivillig: Sigurd Nielsen
Klubnyt
24. januar kl. 16:56 Fodboldskole i vinterferien
Klubnyt
16. januar kl. 13:24 Tilmelding til Aalborg KFUM Forårscup den 6. og 7. maj 2023
Klubnyt
21. december kl. 12:09 Fyrværkerisalget er tilbage i Aalborg KFUM Fodbold! 🥳
Klubnyt
18. november kl. 10:41 Ny træner til 1. holdet på herrer siden