Menu
Kampprogram
September 2022
29.
torsdag
17.30
Aalborg KFUM
Omklædning 4
-
Herrer
M+32
M+32 / M+40 - 60 min. 7-mands • Træningskamp
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Bane 2A
Nørresundby FB
Omklædning 5
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Bane 2A
29.
torsdag
17.30
Aalborg KFUM
Omklædning 1
-
Herrer
U16
U16 Drenge C / Regional 11:11 - Efterår • Pulje 501
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Bane 1
TSV
Omklædning 2
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Bane 1
29.
torsdag
17.30
Aalborg KFUM
Omklædning 6
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 4 (2010) 8M - efterår 2022 ombryd • Pulje 781
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Bane 2B
Nibe B
Omklædning 7
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Bane 2B
29.
torsdag
18.00
Aalborg KFUM
Omklædning 6
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 5 (2009) 11M/9M - efterår 2022 • Pulje 663
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Bane 3 (Ved hallen)
VUGH
Omklædning 3
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Bane 3 (Ved hallen)
Oktober 2022
1.
lørdag
10.00
Aalborg KFUM (U11)
Omklædning 4
-
Herrer
U12
U12 Drenge A2 (11) 8M - Efterår 2022 • Pulje 55
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Bane 2A
VUG
Omklædning 5
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Bane 2A
1.
lørdag
11.00
Aalborg KFUM
-
Herrer
U10
U10 Drenge A1 (13) 5M - ombrydning - efterår 2022 • Pulje 21
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
5-mands (bag volden)
Svenstrup-Godthåb IF
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
5-mands (bag volden)
2.
søndag
10.00
Aalborg KFUM
Omklædning 1
-
Kvinder
U12
U12 Piger B (11) 8M - Efterår 2022 • Pulje 51
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Bane 3A (Ved hallen)
Gug B
Omklædning 2
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Bane 3A (Ved hallen)
2.
søndag
10.00
Aalborg KFUM (1)
Omklædning 6
-
Herrer
U12
U12 Drenge C (11) 8M - Efterår 2022 • Pulje 68
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Bane 2B
AaB
Omklædning 5
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Bane 2B
2.
søndag
10.00
Skørping IF Frem
-
Kvinder
U10
U10 Piger B (13) 5M - Weekend/Efterår 2022 • Pulje 129
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
5-mands (bag volden)
Aalborg KFUM (1)
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
5-mands (bag volden)
2.
søndag
10.00
Aalborg KFUM
-
Herrer
U10
U10 Drenge A2 (13) 5M - Weekend/Efterår 2022 • Pulje 111
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
5-mands (bag volden)
Gug B
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
5-mands (bag volden)
2.
søndag
10.00
Aalborg KFUM (1)
Omklædning 1
-
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 2 (2010) 8M - efterår 2022 ombryd • Pulje 992
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Bane 2A
LKB/Gistrup (1)
Omklædning 2
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Bane 2A
2.
søndag
10.40
Aalborg KFUM (1)
-
Kvinder
U10
U10 Piger B (13) 5M - Weekend/Efterår 2022 • Pulje 129
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
5-mands (bag volden)
Svenstrup-Godthåb IF
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
5-mands (bag volden)
2.
søndag
11.00
Aalborg KFUM
Omklædning 3
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 2B (2009) 11M - efterår 2022 • Pulje 613
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Bane 1
Brønderslev IF
Omklædning 4
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Bane 1
2.
søndag
11.20
VHG/GS
-
Herrer
U10
U10 Drenge A2 (13) 5M - Weekend/Efterår 2022 • Pulje 111
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
5-mands (bag volden)
Aalborg KFUM
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
5-mands (bag volden)
2.
søndag
11.30
Aalborg KFUM
Omklædning 6
-
Herrer
U11
U11 Drenge A1 (12) 8M - ombrydning - efterår 2022 • Pulje 11
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Bane 2A
Skive IK (E)
Omklædning 5
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Bane 2A
2.
søndag
13.00
Aalborg KFUM
Omklædning 6
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 1 (2007) 11M - efterår 2022 • Pulje 451
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Kunstbanen
VRI
Omklædning 7
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Kunstbanen
3.
mandag
17.30
Aalborg KFUM (1)
Omklædning 3
-
Kvinder
Senior
Kvinder C2 (15+) 7M - Efterår 2022 • Pulje 17
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Bane 2A
Aalborg Freja
Omklædning 5
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Bane 2A
3.
mandag
17.30
Aalborg KFUM (L2/911)
Omklædning 1
-
Kvinder
U15
U15 Piger/11 (2008) - DBU Jylland Pokal • Pulje 1
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Bane 1
Nibe B/Skalborg (L1/892)
Omklædning 2
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Bane 1
4.
tirsdag
17.30
Aalborg KFUM
Omklædning 2
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 5 (2009) 11M/9M - efterår 2022 • Pulje 663
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Bane 1
Dall/Ferslev IF
Omklædning 3
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Bane 1
4.
tirsdag
17.30
Aalborg KFUM (4)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (16) 3M/3.stævne - Hverdag/Efterår 2022 • Pulje 203
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
3-mands banerne (ved hallen)
Hjallerup IF (2)
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
3-mands banerne (ved hallen)
4.
tirsdag
17.45
Aalborg KFUM (1)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (16) 3M/3.stævne - Hverdag/Efterår 2022 • Pulje 203
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
3-mands banerne (ved hallen)
Hjallerup IF (1)
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
3-mands banerne (ved hallen)
4.
tirsdag
18.15
Støvring IF (1)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (16) 3M/3.stævne - Hverdag/Efterår 2022 • Pulje 203
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
3-mands banerne (ved hallen)
Aalborg KFUM (1)
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
3-mands banerne (ved hallen)
4.
tirsdag
18.15
LKB/Gistrup (1)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (16) 3M/3.stævne - Hverdag/Efterår 2022 • Pulje 203
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
3-mands banerne (ved hallen)
Aalborg KFUM (4)
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
3-mands banerne (ved hallen)
4.
tirsdag
18.30
Aalborg KFUM
UHT
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 2A (2008) 11M - efterår 2022 • Pulje 513
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
VSK Aarhus
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
4.
tirsdag
18.30
LKB/Gistrup (2)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (16) 3M/3.stævne - Hverdag/Efterår 2022 • Pulje 203
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
3-mands banerne (ved hallen)
Aalborg KFUM (1)
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
3-mands banerne (ved hallen)
4.
tirsdag
18.45
Støvring IF (2)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (16) 3M/3.stævne - Hverdag/Efterår 2022 • Pulje 203
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
3-mands banerne (ved hallen)
Aalborg KFUM (4)
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
3-mands banerne (ved hallen)
5.
onsdag
17.00
Aalborg KFUM
Omklædning 1
-
Kvinder
U14
U14 Piger Liga 2 (2009) 11M - efterår 2022 ombryd • Pulje 951
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Bane 1
Vodskov/Grindsted-Uggerhalne
Omklædning 2
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Bane 1
5.
onsdag
17.15
Aalborg KFUM (L2B/613)
-
Herrer
U14
U14 Drenge/11 (2009) - DBU Jylland Pokal • Pulje 1
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Bane 2
Thisted FC (L2A/611)
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Bane 2
5.
onsdag
17.30
Aalborg KFUM
Omklædning 5
livescore
-
Herrer
U13
U13 Drenge C (10) 8M - Efterår 2022 • Pulje 30
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Bane 3A (Ved hallen)
Nørresundby FB
Omklædning 6
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Bane 3A (Ved hallen)
5.
onsdag
18.30
Aalborg KFUM
Omklædning 2
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 1 (2007) 11M - efterår 2022 • Pulje 451
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Kunstbanen
ASA, Aarhus
Omklædning 3
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Kunstbanen
Klubnyt 14. september kl. 14:04
VÆR MED TIL HASSERISLØBET 2022!
Klubnyt
09. september kl. 11:20 KFUM’er klar til at erobre det store Europa
Klubnyt
22. august kl. 11:14 Fodboldskole i Efterårsferien
Klubnyt
11. august kl. 14:56 Technica Academy i Aalborg KFUM frem til 2025 ☀️⚽️
Klubnyt
11. august kl. 14:54 Opstart af U5 træning
Klubnyt
11. august kl. 14:50 Formand Mikkel Højsleth har ordet
Klubnyt
17. maj kl. 10:19 Fodboldskole Uge 26.2022
Klubnyt
03. marts kl. 15:02 Der er åbnet for tilmelding til Technica Academy 2022 uge 31
Klubnyt
15. februar kl. 14:28 indkaldelse Generalforsamling i Aalborg KFUM Fodbold og ordinær generalforsamling i Foreningen for Kunstgræsbaner i Aalborg KFUM Fodbold 17 marts 2022